Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı: ‘Polemikten Uzak Durmalıyız’

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bir basın toplantısı düzenledi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının kaldırılması ve Filistin pankartı tartışmalarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

haberanlik.com.tr  - Haber Merkezi
haberanlik.com.tr - Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, "Böyle bir polemik yaşandı. Ben inanıyorum ki Ahmet Bey de başkanımızdan bundan rahatsız oldu, zaten rahatsız oldu ki bu konuda geri adım attığını dün arkadaşlarımızla bizi iletti" dedi.

TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI: GERİ ADIM ATILMASI OLUMLU BİR GELİŞME

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, konuşmasında şunları söyledi, "Hem oradaki Filistin ile ilgili, Filistin'e şu anda zulmeden, katleden, soykırıma maruz kalan Filistin'deki kardeşlerimize sesimizi bir görsellikle beraber onların yanında olduğumuzu haykıran bir anlayışı önce oradan aldılar, sonra başka bir alana taşıdılar. Bunun güzel ve olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Bazen hata da yaparsınız ama geri adım da atarsınız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız, birisi Cumhuriyetimizin kurucusu, diğeri şu anda Cumhurbaşkanımız. Özal da partili bir cumhurbaşkanıydı, bizim cumhurbaşkanımız da bizim partimizin genel başkanı. Ama şu anda Türk milletinin uluslararası arenada layıkıyla temsil eden, şu anda Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile Ukrayna'da bir emperyal gücü savaşçı ülke ile beraber onların arasına girebilen tek lider, Amerika'nın yapamadığını yapan bir lider. Böyle bir vizyoner, böyle ülkesine aşık bir cumhurbaşkanı, siyasi yönüyle seçim satım halindeki eleştirilerle bir tarafa bırakılıp, Cumhurbaşkanımız layık olduğu yerde, Cumhuriyetimizin kurucusu ile beraber olmalıdır. Bu konuda üzüldüm tabii ki ama yine aynı şekilde Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç Bey, bundan da geri atmasını ve onun makamında yine Cumhurbaşkanımızın portre resmini bulundurmasını dün bu şekilde açıklandı. Onu da olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum."

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı: ‘Polemikten Uzak Durmalıyız’

“ATATÜRK BİR SİYASİ PARTİNİN TEKERİNE SIĞMAYACAK KADAR BÜYÜK BİR LİDER”

Başkanı Ahmet Metin Genç, "Polemik oluşturmamak lazım, yani seçim bitti arkadaşlar, şu anda hizmet edelim, şu anda bir pankartın kaldırılması başka bir şey. Atatürk de hepimizin müşterek değeridir. Artık Atatürk üzerinden de siyasi argüman da üretmeyelim, bu en çok Atatürk'e haksızlıktır. Ben şu anda Atatürk'ün Türk milletine bize çizdiği hedef, çizdiği vizyonda yüz yıl geçmiş neler yapmışız, onlara bakalım, neler yapmalıyız. Atatürk neyi istemiş bizden? 'İkbal göklerdedir' demiş Atatürk. 100 sene sonrasını bugünü işaret etmiş. Oysa biz 70 sene önce savaş uçağımızı üreteceğimiz yerde, Atatürk döneminde kurulan uçak fabrikasını 1947 yılında kapatmışız. Bunları konuşalım arkadaşlar, Atatürk'ü tartıştırmayalım artık. Ben bu ülkemde daha Atatürk tartışması istemiyorum. Atatürk hepimizin. Atatürk, bir siyasi partinin tekerine sığmayacak kadar kendi kurduğu parti bile olsa büyük bir liderdir, bir kahramandır, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur. Bu tartışmaları artık girmeyelim, önümüze bakalım. Atatürk'ün çizdiği vizyonda tam bağımsız Türkiye konusunda en büyük ideali neydi? Mustafa Kemal Atatürk'ün tam bağımsız Türkiye, bu konuda hangi adımları atıyoruz? Cumhuriyet Halk Partisi olsun, AK Parti olsun, bütün siyasetimiz, bütün partilerimiz bu konuda yürüyelim, bu konularda ortaklaşalım. Pankartlar üzerinden polemik konuşturmayalım. Hem şehrimize hem ülkemizin birliğine beraberliğine hep beraber hizmet edelim ama Ahmet Bey belediye başkanımızı da bu geri atmış olduğu adımdan dolayı da teşekkür ediyorum. O polemiklerle olmaması gerektiğini de bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ahmet Bey de seçilmiş belediye başkanımızdır. Biz de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildik. 18 belediye başkanımız ellerini vererek polemikten uzak bizden beklenen hizmetleri yerine getirelim" şeklinde konuştu.

# TRABZON HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Anlık Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Anlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Anlık editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Anlık değil haberi geçen ajanstır.