Trabzon’da 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Bayramı Açıklaması

Trabzon'da kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı öncesinde Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi ve Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Sekreteri Gökhan Gedikli, 1 Mayıs bileşenleriyle birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi.

haberanlik.com.tr  - Haber Merkezi
haberanlik.com.tr - Haber Merkezi Tüm Haberleri
Trabzon’da 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Bayramı Açıklaması
Haber albümü için resme tıklayın

Gökhan Gedikli yaptığı açıklamada, “İşçiler kamu emekçileri, emekliler, çiftçiler, işsizler, yoksullar, kadınlar, gençler, yoksulluğa ve sömürüye “hayır” diyenler, Eşit, özgür, adaletli, huzurlu ve demokratik bir Türkiye hedefleyenler, Çağrımız sizedir!” ifadelerine yer verdi.

TRABZON İL TEMSİLCİSİ’NDEN ÇAĞRIMIZ İŞSİZLİĞE VURGUSU

Trabzon İl Temsilcisi ve Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Sekreteri Gökhan Gedikli, “Çağrımız, İşsizliğe, İş cinayetlerine, Esnek çalışmaya, Taşeronlaşmaya, sendikasız çalıştırmaya, Güvencesiz çalışmaya, Vergide adaletsizliğe hayır, yani az alandan az, çok alandan çok vergi alınmasını isteyenlere, gidin zenginden servet vergisi alın, evine ekmek götürmek için canını dişine takmış emekçinin yakasını bırakın diyenlerin çağrısıdır!” dedi.

Trabzon’da 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Bayramı Açıklaması

“KİRALIK İŞÇİLİK VE KIDEM TAZMİNATI KONUSUDUR”

İnsan onuruna yakışmayan çalışma koşullarına isyan ettiklerini ifade eden Trabzon İl Temsilcisi Gökhan Gedikli , “Bugün tüm dünyada işçiler, bir asır önce 8 saatlik çalışma uğruna canlarını veren emekçi kardeşlerini anmaya hazırlanırken, günümüzde hala pek çok ülkede, insan onuruna yakışmayan çalışma koşullarının var olmasına isyan ediyor, Emeğin uğradığı haksızlıklara karşı hep birlikte sesini yükseltiyor. Bugünde Çalışma hayatındaki sorunlarımızın devam ettiğini görüyoruz. Bu sorunlar yoksulluk, işsizlik, özellikle gençlerimizin işsizliği, gelir dağılımındaki adaletsizlik, kayıt dışı istihdam, vergide adaletsiz yapı, sosyal güvenlik, sendikasızlaştırma, sendikal örgütlenmede sıkıntılar, güvencesiz çalışma, iş kazaları sonucu meydana gelen ölümler, taşeron işçilik, kiralık işçilik ve kıdem tazminatı konusudur” diye konuştu.

TRABZON TEMSİLCİSİ GEDİKLİ FABRİKALARIN KAPATILMASINA DİKKAT ÇEKTİ

Trabzon İl Temsilcisi Gedikli, “Bütün bunlar yaşanılırken, özelleştirme politikalarıyla kurumlarımız tek tek satılmakta, fabrikalar ya kapatılıp, ya da sermayeye peşkeş çekilmeye devam edilmekte, halkın gerçek gündemi olan açlık, yoksulluk ve işsizlik adeta gözden kaçırılmaya çalışılmaktadır” dedi ve ifadelerine şu şekilde devam etti, “Devleti küçültme adı altında başta eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik olmak üzere kamu hizmetleri tasfiye edilmiş, paralı hale getirilmiştir. Giderek artan borçlarla tarım can çekişiyor, esnaf kan ağlıyor, emekliler çile çekiyor ay sonunu getiremiyorlar, ücretler yüksek enflasyona yenik düşüyor, sosyal haklarımıza yönelik saldırılar devam ediyor.”

Trabzon’da 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Bayramı Açıklaması

TRABZON’DA 1 MAYIS’TA DAYANIŞMAYA DAVET

Tüm olumsuzluklar karşısında bu yılki 1 Mayıs daha da önemli bir hale geldiğini söyleyen Gedikli açıklamalarını şu ifadeleriyle tamamladı, “Bu anlamda 1 Mayıs’ı ilimizde hep birlikte emeğin, birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak tüm renklerimiz ve farklılıklarımızın bir arada olacağı bir şekilde kutlayacağız.  Buradan ilimizde bulunan tüm siyasi parti, sendika, sivil toplum örgütü ve halkımızı 1 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 13.00’de Cumhuriyet Caddesi eski Tedaş önünde buluşup, Meydan’da yapacağımız mitinge birlik ve dayanışma bayramımıza davet ediyoruz. Ekmek, barış, özgürlük, adalet, eşitlik, demokrasi, dayanışma, insan onuruna yakışır bir gelecek için haydi 1 Mayısa.”


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Anlık Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Anlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Anlık editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Anlık değil haberi geçen ajanstır.